| Denis_Dréw_1999 a întrebat:

Am 16 ani fara 3 luni, ce joburi part-time pot sa gasesc pentru vara?, Stau in Bucuresti.
Multumesc!

DAU FUNDA!

4 răspunsuri:
| mihaiwz98 a răspuns:

Pai daca ai case prin zona ai putea ajuta pe proprietari prin curte gen sa le cosesti iarba daca au, culegi ce au in gradina si chestii d-astea.In oras daca crezi ca e de tine te poti oferi sa ai grija de vreun copil al unei familii care are nevoie de asa ceva.Gen cand e singur acasa il ajuti la teme ii faci ceva de mancare etc.Cand e vreo sarbatoare ceva nu stiu, si vin la voi tiribombe si d-astia care vand mici si chestii poti sa faci curat sau ceva de genul.Sau intr-un market ceva mai mare poti sa aranjezi marfa.

| geanyhalav a răspuns:

Eu am 15, dar stiu multi prieteni sau cunostinte care s-au informat.
In Centrul Vechi presupun ca te-ai gandit, dar nu ai gasit, cel mai bine este sa ii intrebi pe cei ce impart pliante sau pe cei ce sunt ospatari pe-acolo(tineri 16-18)si vorbesti cu seful lor sa vezi daca mai are loc.

O alta varianta e sa lipesti afise dar mi se pare plictisitor si gasesti greu oferte.

Daca nu gasesti in Centrul Vechi incearca in Romana sau Regiee, locuri asemanatoare, eu am vazut doar in centru.

| Denis_Dréw_1999 explică:

Am cautat. dar nu am gasit...

| Denis_Dréw_1999 explică:

Astept si alte raspunsuri!