| Andrei123Aa a întrebat:

Salut. Am aflat ca in alte tari poti avea orice masina in rate cu conditia sa ai un venit stabil iar acea masina iti este data de o anumita banca iar in cazul in care nu iti mai permiti sa platesti iti este confiscata intr-un fel fara alte probleme. Vreau sa stiu daca am inteles bine si daca se poate face asta si in Romania. E acelasi lucru cu un credit ipotecar?

1 răspuns:
| Wr3nch a răspuns:

Orice masina la care iti permiti sa platesti rata*

Mda, se cheama leasing. Dar vezi ca ei pot cere taxe in plus si penalizari daca renunti la contract.

https://www.businesslease.ro/......presupune/