| denis987 a întrebat:

Am aproape 13 ani si as vrea sa fac niste banuti. cineva imi poate spune cum as putea face rost de bani?big grin dar nu vreau raspunsuri gen " esti prea mic", "cerele parintilo" sau "ajutati vecini". Funda

8 răspunsuri:
| crmr a răspuns:

Si eu vreau sa fac niste banuti dar nu am gasit nimic pana acum dar am auzit ca poti pune pliante in poste pe net doar ca nu am si gasit

| CoCoMona a răspuns:

Aici pe TPU am gasit mesajul asta:

"Cautam Oameni pentru Proiecte online - gen: Moderator website, postare pe facebook, etc. doar cei cu timp liber sunt rugati sa raspunda.

On_team@yahoo.com trimite email sau adauga in lista de messenger"

vedeti si voi despre ce este vorba!

| CoCoMona a răspuns:

Sau vezi asta: "Au mai ramas 7 zile (pana pe 9 Aprilie) in care sa va inregistrati pentru a beneficia de avantajele "Profit sharing": http://club4cash.com/? lrRef=5a4bc400"

| Adib123 a răspuns:

La varsta asta ai putea cu un pc si o impriamanta sa faci carti de vizita care sa le vinzi colegilor tai de scoala. Sau de exemplu sunt materiale textile cu care (daca te ajuta cineva) sa faci portofele sport la fel cu vanzare directa catre colegi.
Iarasi ceva pentru varsta ta, sunt multi de aceesi varsta care colectioneaza tot felul de cartonase (sau nu stiu cum le zice acum), ai putea sa cumperi si sa le vinzi mai scump colegilor sa-si completeze colectiile.
Cand esti in scoala ai multi clienti pe care ii gasesti rapid, profita de lucrul asta happy. Succes si felicitari ca ai ganduri de genul asta la varsta tawinking!

| FilipEmanuel a răspuns:

Http://www.virtconomics.com/recruit/vet5ctvpyfvs5ya6j8te
cand strangi 20 euro ii poti retrage si ii ai bani reali;)
scrii si tu ca ai 18 ani in loc de 13...
funda?

| denis987 explică (pentru FilipEmanuel):

Mi-am facut cont insa nu m-a lasat sa intru pe el. oare de ce? am activae emailu

| Aurel_Ilb_1973 a răspuns:

Important este sa stii sa faci ceva si sa si poti... nu doar sa vrei, din punctul meu de vedere, mai rabda putin. o sa te saturi de munca cat despre bani ...niciodata happy Bafta

| Elenutzzza14 a răspuns:

Pai cred ca am o solutie care pe mine chiar m-a ajuat sa strang destiu bani, cam vreo 30 de lei in doua saptamani.Deci uite ce trebuie sa faci, o data la 2 zile ii ceri tatalui tau, sau mamei tale(depinde cine iti da de obicei bani)niste banuti sa-ti iei de mancare la scoala, cam vreo 3 lei...dar tu nu ii cheltui si iti faci acasa ceva de mancare si 3 lei ii pui la pusculita.dar atentie! Trebuie sa ai mare vointa sa nu cheltui banii.In weekend poti sa la ceri vreo 5 lei sa te duci afara.Ei bine poti sa faci asta sau sa le spui parintilor la ce iti trebuie bani(dar am vazut ca nu vrei un raspuns de genu' asta), asa ca sper ca te-am ajutatbig grin, Funda?