| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am creat un site pe blogger.com,un site de tutoriale ps.Pana acum am tot postat eu, de aceia am zis sa dau acest anunt.Caut om care stie cat de cat limba engleza sa poata traduce in romana diferite tutoriale de pe alte site-uri, apoi sa le posteze, eu sa ma ocup de tutoriale video si vreau sa incep un serial animat.

Profit-ul din adsense 50-50winking iar daca treaba merge bine o sa luam si domeniu.

Răspuns Câştigător
| ForeverWarrior a răspuns:

Eu stiu sa traduc din engleza in romana da-mi te rog un mesaj sa vad despre ce e vorba

| Albei a răspuns (pentru ForeverWarrior):

Dami add la micshbad

10 răspunsuri:
| Barney a răspuns:

Cand am spus blogger mi-am dat seama ca nu e ceva serios, daca erai unu serios care chiar stie ca o sa mearga chestia asta ai fi avut un domeniu si site-ul ar fi fost facut de o firma de Web Design nu de o platforma gratuita.

| aaaaaaaaaaaaa1234 a răspuns:

Adica vrei sa traduci munca altora si sa faci profit pe asta? Tipic romanesc.

| Albei a răspuns (pentru aaaaaaaaaaaaa1234):

Invata sa citesti,am spus ca acel om sa se ocupe de tutoriale scrise, eu de video si de serialul animat, gen roboti

| aaaaaaaaaaaaa1234 a răspuns (pentru Albei):

"traduce in romana diferite tutoriale de pe alte site-uri, apoi sa le posteze"

Invata sa te exprimi atunci

| Albei a răspuns (pentru aaaaaaaaaaaaa1234):

Invata sa citeste corect!
nu am zis ca se ocupa el de tot, adica sa ii pun toata munca in spate, si in plus am zis ca profitul e de 50-50

si apropo cred ca nu ai habar cat e de greu sa lucrezi la un serial animat :p

| aaaaaaaaaaaaa1234 a răspuns (pentru Albei):

Ai pomenit de traducerea unor tutoriale din engleza. Adica profiti de munca altuia.

Ca modifici un pic, ca mai adaugi ceva in plus, NU e corect. Citeste chestiile alea legate de copyright. De obicei zice ceva de genul: "Acest material nu poate fi preluat si modificat fara permisiunea in scris a autorului"

Daca vrei sa faci ceva, si sa fii si apreciat, TREBUIE sa faci tot de la cap la coada...
Si crede-ma, stiu ca nu-i usor sa faci animatii happy

A, inca o chestie "Invata sa citeste corect "? sa citeste? laughing Cred ca tu trebuie sa inveti sa scrii.

| Albei a răspuns (pentru aaaaaaaaaaaaa1234):

Tot un drac, dar in fin nu profit de munca altora pentru ca acel ce traduce acele tutoriale am zis ca ii revine si lui 50% din venit :p chiar acum am comandat un domeniu happy

Tutorialele nu au CC

| aaaaaaaaaaaaa1234 a răspuns (pentru Albei):

Profiti de autorul original. Adica eu fac un tutorial in engleza despre cum sa-ti maresti instrumentu' in photoshop.

Tu cu inca un tip traduceti tutorialul meu si impartiti profitul intre voi.
La asta ma referhappy

| Barney a răspuns (pentru aaaaaaaaaaaaa1234):

Ai dreptate in tot ce ai spus legat de copyright! @Micshbad, daca tu faci un tutorial si eu ii dau copy-paste pe site-ul meu si mai castig si bani din asta, cum te-ai simti?

Nu conteaza ca autorul original nu a spus nimic de copyright, e chestie si de bun simt.