| Shanky9093 a întrebat:

Salut,am cumparat de la Istyle o tableta in valoare de 4900 Ron prin intermediul TBI Bank in 6 rate, suma imprumutata fiind de 5120 Ron, am semnat contractul pe mail unde nu aveam acces la tot contractul de 56 de pagini si nu aveam cum sa ma informez mai mult. Dupa ce am semnat am primit contractul pe mail securizat,l-am deschis si uitandu-ma prin el am observat un lucru "Valoare totala platibila, calculata in baza ipotezelor utilizate pentru determinatea DAE mentionate mai jos este de 10620.00 LEI". Daca cineva a mai avut legatura cu aceasta metoda de creditare prin TBI va rog sa ma ajutati cu niste sfaturi.Eu ma gandeam sa inchid creditul dar am zis sa va cer si voua parerea poate doar nu inteleg eu si ma stresez degeaba.(Mentionez ca este prima data cand cumpar ceva in rate fiind pe premiza daca am bani platesc). Multumesc!

Răspuns Câştigător
| SydneyFunnelWeb a răspuns:

Inchide creditul și scapi de toată dobânda aia nenorocită. Vei plăti doar banii împrumutați, plus un comision de vreo 1% din suma împrumutată. Scapă de jegoșii de la TBI. Dacă nu ai toți banii, refinanțează creditul la o bancă. Succes.

| Shanky9093 explică (pentru SydneyFunnelWeb):

Creditul este facut vineri in data de 1 Martie, trebuie sa platesc ceva chair daca inca nu am primit produsul? Il voi inchide luni

| SydneyFunnelWeb a răspuns (pentru Shanky9093):

În cazul ăsta, trebuie discutat cu cei de la TBI.

11 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Au dobânzi nesimțite dar nu cred că e chiar 100% că sa trebuiasca sa plătești suma ai de el scrisă acolo.

Cel mai simplu vezi cât ai rata, înmulțești cu 6 și va ieși suma aproximativa de plata in final.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Felicitari, tocmai ai luat o mega-mu1e! Considera ca ai primit o lectie pe care ai platit o gramada de bani...

| Dragobeta a răspuns:

Ai cumparat o tableta in valoare de 4900 Ron, suma imprumutata fiind de 5120 Ron. Nu pusca!
Suma imprumutata e egala cu valoarea produsului. Diferenta nu ti-o da in mana. Poate fi vorba de suma totala de returnat unde sunt incluse dobanzile.
Poti inchide creditul doar daca achiti suma datorata.
Nu te-ai dus la ei de la inceput, umbla acum sa te lamureasca. Du-te la ei. Alta varianta nu ai.

| goguPatent a răspuns (pentru Dragobeta):

Ba pușcă. Diferența e comisionul de analiză a celor de la tbi

| Dragobeta a răspuns (pentru goguPatent):

E alta... mancare de peste. Nu e suma imprumutata! Nu ai primit tu 5120. Dar daca nu stii sa te exprimi...

| goguPatent a răspuns (pentru Dragobeta):

Eu nu am primit nimic.

| Dragobeta a răspuns (pentru goguPatent):

Aia spuneam si eu.

| goguPatent a răspuns (pentru Dragobeta):

Mai vezi și tu cine a pus întrebarea, cui răspunzi... Din astea. Nu prea te descurci cu TPU vad.

| Dragobeta a răspuns (pentru goguPatent):

în 2 Martie | goguPatent a răspuns (pentru Dragobeta):
Ba pușcă. Diferența e comisionul de analiză a celor de la tbi
Si... ti-am raspuns gogule.