| Rquw a întrebat:

Salut! Am facut recent o cerere de transfer liceal la inspectorat ca nu ma pot adapta la liceul la care sunt in prezent din cauza colegilor si a transportului, daca inspectoratul imi aproba transferul trebuie sa astept pana in vacanta de vara ca sa ma pot muta sau acest transfer se poate face si in timpul vacantelor dintre module?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu cred ca se aproba transfer scolar din aceste motive...care tin de tine, ca nu vrei sa te adaptezi, ca doar nu mai esti la scoala generala sa te plangi la invatatoare, ca nu-ti place in banca aia sau de colegul ala.

| Anonimul151 a răspuns:

În clasa a 10 a, au venit la mine în clasă, doua colege noi. S au transferat în vacanța din octombrie dacă nu ma înșel. Deci dintre module.

Cel mai bine ar fi sa întrebi dirigintele / diriginta actual/ă, sau sa mergi și sa întrebi la secretariat.