| anonim_4396 a întrebat:

Am făcut un joc online de tipul browser-based MMORPG (ex: thecrims.com) și aș vrea să știu dacă este legal să primesc bani pentru conturi premium (avantaje în joc) dacă nu am firmă.

Punctele premium = avantaje în joc (înregistrarea și jocul fiind gratis)

Aștept răspuns, mulțumesc anticipat!

15 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este legal, va trebui sa te inregistrezi si autorizezi macar ca PFA si sa platesti contributiile si impozitul aferent. Numai bine!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am sa incerc si eu jocul...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sper sa fie ceva de el... dar daca ar da detalii despre el... strategie sau ce e?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vă doresc un an nou plin de fericiri și realizări profesionale! Ora 00:00 marchează începutul primei runde a jocului Hooligans.
Un joc fără conturi premium și publicități băgate pe gât, genul meu de site. Intrați și înregistrați-vă un cont, e GRATIS! Haideți că mă întorc la petrecere, ne vedem mâine sau peste 2 zile pe http://hooligans-game.com! Petrecere frumoasă în continuare!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu sunt Maryyy in joc big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dc nu mai pot intra in joc? adica intru pe site si imi apare eroare, si daca intru in alt site nu imi mai apare eroare?

vreo defectiune in joc?

astept raspuns,
Maryyy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Iarasi... dar acum e altfel. intru pe site si cand dau sa intru pe cont nu mai functioneaza. dar a venit varul meu la mine (i-am spus din prima zi de acest joc si s-a inregistrat si el), si el poate intra pe cont, numai contul meu are o defectiune, de ce? oare ca sunt prea in fata celorlalti jucatori in topul de la bani si sa fie un joc echilibrat sa de ce? Eu am 7. 000. 000 bani, iar cel de pe locul 2 nu are nici un sfert din cat am eu... oare de asta sa fie?

astept raspuns,
Maryyy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tu zici ca merge perfect? Asta e la tine perfect?

Acum pot intra in joc, dar este un bug...adica sunt rnkul Legenda cu 103%, nu pot face crime sau sa muncesc (apare ca nu o pot face, dar am 100/100 atac si 100/100 aparare si inainte puteam sa fac crime sau sa muncesc), am 7397 mesaje si 74110 puncte, si inainte avea 130 sau 140. te rog rezolva problema cu acest bug...

Maryyy

Răspuns utilizator avertizat
| deny a răspuns:

Cum se numeste e fain?

| andyy_5855 a răspuns:

Eu m-am inregistrat si sunt singurul care joaca...

| stalage a răspuns:

Jocul se numește 'Hooligans' și va fi lansat pe 1 Ianuarie la ora 00:00. Este disponibil atât în limba Română cât și în limba Engleză. Momentan site-ul este indisponibil dar după 1 Ianuarie va apărea în toate motoarele de căutare.

Nu vreau să fac publicitate, am răspuns la întrebare!

| stalage a răspuns:

Am avut niște defecțiuni tehnice cu server-ul, dar acum s-a rezolvat. Totul merge perfect! Mult noroc în continuare!

http://hooligans-game.com/