| Arezki a întrebat:

Salut am si eu o firma de constructii in Drobeta Turnu Severin, cum a-s putea sa o promovez sau sa o fac mai cunoscuta ( am incercat cu tot felu de pliante si carti de vizita )

Răspuns Câştigător
| Alelulu a răspuns:

Du te la magazinele mari care au materiale de constructii si incheie cu ei colaborari. Tu sa cumperi de la ei materialele iar ei sa te recomande. Sa aiba si ei pliante de ale tale la punctul de lucru. poti face vouchere de reduceri 5_10% si le pui in posta cine vine cu ele sa aiba reducerea.Sau le dai magazinelor in cauza.Si daca ele te recomanda sa dEa voucherele clientilor. Si este foarte buna si ideea promovarii pe facebook. daca ai servicii bune reclama se va face de la unul la altul, prin recomandari.

5 răspunsuri:
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.

Probabil vor veni și alții cu idei nerealiste dar sfatul meu e să faci o pagină de Facebook firmei tale și să o promovezi pe diverse grupuri mari.

Succes!

| Brotacelul a răspuns:

Poti chiar sa-ti creezi si un site de prezentare - acesta este mult mai usor de promovat in mediul online prin Facebook, Twitter, articole postate pe diverse site-uri etc.
Ca si platforma, iti recomand www.ucoz.ro - este usor de utilizat si e gratuit.

| dianabaumli a răspuns:

Vreau să accentuez și eu importanța unui profil de Facebook pentru firma respectivă. De asemenea există posibilitatea să faceți reclama pentru nu mai mult e 20 de Ron pe Facebook, iar anunțul dumneavoastră garanta va ajunge la cel puțin 4000 de oameni...eu folosesc metoda această foarte des...happy

| Arezki explică:

Multumesc tuturor

| ciprian1931 a răspuns:

De pe 25 ianuarie am lansat un site si promovat chiar in Severin (de acolo suntem si noi). Este un site destinat oamenilor din acelasi oras care doresc sa publice gratuit anunturi, locuri de munca sau evenimente. Puteti adauga servicii de constructii ca servicii permanente, astfel incat oamenii sa va gaseasca mai usor afacerea. Nu sunt foarte multi utilizatori acum, dar speram sa va ajute. Puteti apoi sa adaugati si locuri de munca pentru firma dvs. Adresa este rixme.com, iar momentan sunt aproximativ 100 de vizualizari pe zi pe pagina orasului Severin si este complet gratuit.