| Lucaaragiale23 a întrebat:

Salut.
Am un cont de PayPal ce mi-a fost limitat permanent pentru 180 de zile, in contul ăla aveam și încă am 180€. Cum pot sa fac rost de acei bani?
Pot sa ii trimit cumva pe alt cont PayPal sau să-i scot pe card, Revolut?
Prima data mi-au limitat contul temporar, am băgat datele ce mi-au cerut. Buletin al unui părinte eu fiind minor, adresa din buletin, extras de cont și am detaliat tranzacțiile făcute pe cont...
In cont aveam numele meu fata de cel din buletinul părintelui, deci automat nu semanau...
Cine a mai pățit așa? Sa ii fie limitat contul permanent?
Cum pot să îmi iau banii? Mai sunt șanse să-i recuperez?
De ce mi-a restricționat PayPal contul? Ei zic că activitatea suspecta și că încalcă ceva reguli de-ale lor.

De la PayPal
Nu mai poți folosi PayPal.

În urma unei verificări, am decis să limităm permanent contul tău, deoarece am identificat un risc potențial asociat cu acesta.

Prin urmare, nu îți mai putem oferi serviciile PayPal.

Informațiile bancare sau privind cardul de credit asociate contului tău PayPal nu pot fi eliminate și nici nu pot fi folosite pentru a crea un cont nou. Te poți conecta în continuare și vedea informațiile contului tău, dar nu poți trimite sau primi plăți.

Dacă ai fonduri în soldul PayPal, acestea vor fi reținute timp de până la 180 zile. Ulterior, îți vom trimite un e-mail cu informații despre modul în care îți poți accesa fondurile.

Ajuta-ma te rog cu aceasta problema și întrebările mele

5 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Pai ai incalcat politica PP, ce vrei mai mult de atit? Crezi ca te joci cu datele personale si institutiile/serviciile financiare? Tocmai ai aflat ca nu.

| Lucaaragiale23 explică (pentru GabiDumitrescu):

Nu dar, din ce mi-au scris ei în mesaj, mesajul l-am atașat mai sus asta înseamnă că îmi voi primi banii?

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Lucaaragiale23):

Da, dar e posibil sa se intimple asta si prin ianuarie 2024.

| sykiiiii a răspuns:

Salut, nu stiu daca ai primit raspunsul este da, o sa poti sa scoti banii doar ca peste exact 180 de zile am patit si eu sa primesc limit cum ai spus si tu si asa s-a intamplat. Dupa 180 de zile s-ar putea sa te lase sa ii scoti automat sau trebuie sa ii suni, eu personal i am sunat. bafta

| Lucaaragiale23 explică (pentru sykiiiii):

S-ar putea sau 100%?
Ii sun când se duc acele 180 de zile? Eu când văd când s-au dus alea 180 de zile?
Și cum îi scot pe card sau ii bag in alt cont PayPal?
Și cum adică ii sun au Nr de telefon afișat undeva sau?