| Xenoverse a întrebat:

As vrea sa fac o plata de 200 lei la banca transilvania pentru cineva dar problema e ca nu stiu cum.

Eu nu ma pricep cu bancile.

Aveti vreo idee?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ai doua posibilitati:
1. Daca ai cont la o banca poti sa faci transfer bancar prin ordin de plata, de la banca ta la Banca Transilvania.
2. Poti sa depui banii in contul respectivului de la Banca Transilvania.
In ambele cazuri ai nevoie de numele si prenumele respectivului, conform actului de identitate si de codul IBAN al contului respectivului de la Banca Transilvania.

| sierra1 a răspuns:

O a treia (și nu e ultima):

du-te la ghișeul băncii și spune-i lucrătorului de acolo ce vrei. Sigur are idee

| Bizon95 a răspuns:

Cea mai simpla si mai ieftina metoda e sa te duci la BT la casierie si ori sa stii exact numarul de cont in care sa depui si apoi IL VERIFICI ca e pe numele persoanei la care vrei sa depui (numerele se mai pot gresi)

insa mie imi suna a plata pe OLX inainte de a primi produsul, FII ATENT CU ASTA CA SE DAU TEPE!