| bogdanbymiyne a întrebat:

As vrea sa stiu si eu care este diferenta dintre nucile franceze si cele romanesti, cu ce sunt ele mai bune decat cele romanesti?

Răspuns Câştigător
| Adib123 a răspuns:

Speciile de nuci frantuzesti se dezvolta mult mai repede decat cele romanesti. O cultura de nuci frantuzesti intra pe rod in 5-7 ani, pe cand un nuc romanesc in 10-12. Unele specii de nuci frantuzesti sunt mai mari decat cele romanesti, dar marimea fructului difera de la o specie la alta. Daca te intereseaza pentru afacere, iti recomand o cultura similara mai ok : cultivarea alunului, uite aici gasesti si toate informatiile necesare http://3afaceri.blogspot.ro/2015/07/cultivarea-alunului.html. Numai bine

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cu nimic.Pretul difera.

| Eastwood a răspuns:

Cu nimic, tot nuci sunt, tot in pom cresc!