| takennnn a întrebat:

Care e diferenta dintre cardul City Card si Mastercard/Visa Electron, pentru adolescenti, de la BCR? Ce are in plus unul fata de celalalt? Multumesc.

Răspuns Câştigător
| varsanofie a răspuns:

Salut.
Avantajele City Card de la BCR, sunt că ai costuri zero pentru emitere cât și pentru administrare, tehnologia contractless pentru plăți rapide, plăți la comercianți fără comision, retrageri gratuite în rețeaua de ATM BCR. În schimb mastercard/visa electron îți oferă posibilitatea de a efectua plăți online, mobile banking, având opțiunea de a face o descoperire de card, acordându-ți un credit de consum, în schimb pentru sumele extrase din descoperit de cont individual plăteşti: ROBOR 3M + marja de produs de 10, 99 puncte procentuale. Mai multe detalii se pot găsi pe sit-ul bcr. sper să-ți fie de folos.