| AfloareiRazvan a întrebat:

Ce tip de card sa-mi fac la Banca Transilvania? Visa Electron, MasterCard etc?

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Depinde pentru ce-l folosesti. De obicei nu prea conteaza denumirea ci tipul cardului. Daca vrei sa ai unul pe care vrei sa-l folosesti la cumparaturi iei card de cumparaturi, la salariu unul obisnuit si nu conteaza denumirea, pentru plata pe net si in strainatate unul embosat.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Visa e cel mai folosit, iar unele banci cer comisioane de administrare mai mari pentru mastercard

| Caro34 a răspuns:

Eu am un MasterCard si il pot folosi si in strainatate, normal cu costurile aferente comisioanelor bancii. Numai bine!

| SynapseNinja a răspuns:

Nu contează denumirea acestuia, ci tipul pentru care vrei să îl folosești. Adică dacă vrei pentru cumpărături, îți iei card de cumpărături sau de debit, dacă vrei de salariat, îți iei card de debit pentru salariat, iar dacă vrei pentru plăți pe net, de debit sau credit.

| OAly a răspuns:

Visa Electron e cel mai folosit.

| Marylen a răspuns:

Eu am visa electron si nu am avut probleme poriunde l-am folosit.