| tanasaiosif a întrebat:

Salut,cât câștiga un pompier după ce a terminat academia de la Boldesti? Am văzut n rapsunsuri și nu știu ce sa cred, cu tot cu normele de mâncare și alte bonusuri, cu aproximație! Dau funda

Răspuns Câştigător
| JusTPauL a răspuns:

Un prieten de-al meu a terminat acea academie acum 2 ani. A luat prima data 2600, dar a ajuns repede la 3000. Știu ca ia și bani de chirie ca el nu e din oraș. Nu pot sa îți zic dacă ia 3k cu tot cu banii de chirie sau fără.
Ce mai știu e ca și aia bătrâni tot ca el câștigă și ca mai nou poți sa devii pompier și fără sa faci școala aia.

4 răspunsuri:
| Evolution a răspuns:

+ sau - 3.000 de lei este salariu standard la inceput la majoritatea cadrelor in M.A.I. In jurul acestei sumei oricum, iti garantez 100%

| tanasaiosif explică (pentru JusTPauL):

Deci indiferent de vechime cam in jur de 3000 lei, oare asta depinde de județ? Sau e ceva general?

| JusTPauL a răspuns (pentru tanasaiosif):

Da. Pana în 3000.
Nu cred ca contează județul.
Faza bună e că ai mult timp liber și poți sa iti mai iei un job.

| Evolution a răspuns (pentru tanasaiosif):

Nu depinde de judet, e ceva general. Vechimea conteaza dupa vreo 10 ani de munca, se ridica salariul.

| JusTPauL a răspuns (pentru Evolution):

Un prieten de-al meu a terminat acea academie acum 2 ani. A luat prima data 2600, dar a ajuns repede la 3000. Știu ca ia și bani de chirie ca el nu e din oraș. Nu pot sa îți zic dacă ia 3k cu tot cu banii de chirie sau fără.
Ce mai știu e ca și aia bătrâni tot ca el câștigă și ca mai nou poți sa devii pompier și fără sa faci școala aia.