| Nicoară_Ciprian_1994 a întrebat:

Cati giranti poti avea la un imprumut bancar? Poti sa ai mai multi pana ce toti impreuna pot returna banii nu?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Garantii dintr-un imprumut bancar nu se iau in considerare la indeplinirea criteriului de indatorare ci garantia functioneaza doar daca tu nu restitui creditul.
Criteriul de indatorare, la fel ca si celelalte conditii cerute de banca, trebuie sa-l indeplinesti tu, cu salariul sau alte venituri permanente pe care le ai.
De regula se cere un garant sau doi, se pot accepta si mai multi.