| anonim_4396 a întrebat:

Salut ce acte am nevoie pentru infintarea firmei medierea fortei de munca in agricultura germania

1 răspuns:
| DiMoDi a răspuns:

Depinde ce Firmă vrei să-ţi faci :)
Sfatul meu este sa-ti faci doar o autorizaţie de Persoană Fizică independentă (având în vedere obiectul de activitate ales ). Te costă şi mai puţin (aproximativ 1-200 ron), ai şi contabilitatea incomparabil mai simplă ca la o Societate comercială de tip SRL, SNC, sau altul. detalii mai multe poti afla de la registrul comerţului din judeţul în care locuieşti, sau studiind OUG 44/2008... pentru mai multe detalii, intra pe: http://www.avocatnet.ro/content/forum|displayTopicPage/topicID_40511/. html
Tocmai despre aşa ceva se vorbeşte acum :)