| Andreimacinca1 a întrebat:

Salut! Ce afacere pot începe intr-un sat in care avem cam de toate? Avem spălătorie auto, pompe funebre, bar, brutarie, pana și street-food si magazine alimentare la greu laughing. Nu contează suma de investit

9 răspunsuri:
| cipriancatalin12 a răspuns:

Salut! E foarte bine că sunt multe firme pe lângă tine, toți au nevoie de imprimante, calculatoare.
Un service nu ar strica.Incarcari cartușe imprimante, vânzări cartușe imprimante, service calculatoare.etc.Poti vinde și obiecte de papetărie; hârtie xerox, pixuri, role case de marcat.etc.Baftă!

| Catrice a răspuns:

Pensiune,hotel,este?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Reparații auto.

| Ionut123987 a răspuns:

Dacă e mult tineret în satul tău e clar ca mereu vor fi cumpărate cadouri pentru părinți, bunici, etc. Eu zic ca ar fi o idee buna sa deschizi un fel De magazin cu obiecte personalizate, sa printezi poze, sa pui poze și text pe cani, tricouri, perne, sa ai rame în care poți sa pui poze, diplome. Dacă îți merge mana poți sa te apuci sa faci și aranjamente cu trandafiri de săpun sau ceva asemănător. Un magazin de accesorii GSM, pe la tara nu se prea găsesc.
Un service pentru telefoane, calculatoare, imprimante etc.
Gândește-te de ce ar avea nevoie oamenii de acolo.

| Gusticel a răspuns:

O shaormerie in curtea scolii din sat.

Bula
| Bula a răspuns:

Daca nu conteaza suma, atunci cel mai bine este de investit in tehnologii noi, accesibile si celor din tara, dar si exportabile (in orice domeniu).

| Andreimacinca1 explică (pentru sadrian46):

Sunt 3 laughing

| Andreimacinca1 explică (pentru Catrice):

La asta m-am gândit și eu, ca satul e la intersecția drumurilor naționale dinspre Iasi si Suceava și bacau

sadrian46
| sadrian46 a răspuns (pentru Andreimacinca1):

Restaurant cu agenție matrimonială, să fie târg de fete ca la muntele Găina. Din asta nu aveți.