| costinvlad49 a întrebat:

Ce pot face sa am mulți followeri pe Instagram, ca să fac 5000 de followeri? Vreau sa fac și 3000 de euro lunar din influencer. Ms frumos.

71 răspunsuri:
| Furnicuta000 a răspuns:

Pai de ce ar trebui sa te urmareasca lumea?

| LPCTSTR a răspuns:

Păi, ai vreo 2-3 metode.
Prima e să devii o prostituat(ă) prin atragerea obsedaților de părțile corpului tău și implicit atragerea firmelor pentru sponsorizări.
A doua ar fi să faci ceva nou, inovativ, care ar trebui sa-ti aduca un public considerabil.
A treia ar fi să devii canal malefic de difuzare de "lifehack"-uri fără sens, scop și rațiune, astfel aducând toți plozii cu prea mult timp la dispoziție la picioarele tale.

Sincer, dacă ești băiat, nu-mi pot imagina în absolut niciun mod posibil cum ai putea face 3000 euro, adică totuși, 14163 lei pe lună!? laughing Imposibil... doar să fii cunoscut de absolut tot globul și să te iubească lumea, puțin posibill și extrem de improbabil

Deci slabe, extrem, extrem de slabe șanse.

| Tataru_Ionut_2001 a răspuns:

Sa fii youtuber cu ceva abonati, pentru a le spune sa iti dea follow, de preferat 20000 de abonati, pentru ca nu toti o sa iti dea follow

suntserios
| suntserios a răspuns:

Lool. Da de ce numa 3000? Fa 100. 000euro ce spanac.

| NonZarek a răspuns:

Sa faci 3000 Euro, trebuie sa fii deja cunoscut, sa fi cineva care atrage multă lumea cam tot timpul, degeaba ai 5k followeri dacă u postezi poze cu pisici sau ceva ce poate face oricine, trebuie sa faci ceva ce atrage public dar și companii.

Ca să faci followeri mulți trebuie sa fsaci content de calitate, sa fie atrăgător, ceva ce nu au făcut foarte mulți, sa fie interesant și sa facă omul care se uita la postarea aia sa mai vina și data viitoare la urm postare. Ca sa te faci cunoscut începi ori sa îți facă cineva promovare, ori prin reclame, dai taguri la postările tale, sau prin comentarii îți faci reclama, cât sa pornești, după ce ai început și au followeri, vin singuri.

Succes

| alina2k18 a răspuns:

Si eu vreau! Ma multumesc si cu 1000eurowinking

| gabrielykdgjkbtibvnfgjhbkkjjjjiiijjj a răspuns:

Se poate face asta, eu am 9000 de urmaritori si as vrea si eu sa fiu influencer.Dar peoblema mea este ca primesc mai putin de 200 de like-uri pe postare.Şi nu stiu ce sa fac

| RobertMoon a răspuns:

Dacă era așa ușor toată lumea putea face bani din asta. Dacă n-ai făcut nimic notabil în viață, ceva deosebit și ești doar un copil care visezi la bani din social media nu o sa ai nicio șansă să faci bani din asta. Influencer poate doar la azilul de bătrâni, dar și acolo trebuie sa vorbești mai tare ca să te bage cineva in seamăwinking

| costinvlad49 explică (pentru RobertMoon):

Se vede ca ești noob. Când ai 5000 de urmăritori, tu poți promova branduri etc.

| costinvlad49 explică (pentru Furnicuta000):

Ca sunt smecher și frumos.

| costinvlad49 explică (pentru LPCTSTR):

La o postare, cu 3000 urmăritori iei 50-100 euro. Tu nu știi despre ce vorbești?

| costinvlad49 explică (pentru LPCTSTR):

A treia varianta este plauzibila. Eu deja am vreo 800-900 urmăritori. www.instagram.com/_costin_zaharescu_

| costinvlad49 explică (pentru suntserios):

La vreo 5000 de urmăritori, pe post, poți lua maxim 200-250 euro, iar de la 10000 poți 300 cam asa iar de la 100000 poți peste 500 euro pentru o postare

| costinvlad49 explică (pentru NonZarek):

Ok, mersi, eu spun ca este de ajuns sa ai 5k followeri fiindcă poți face și 200e pentru un post.

| costinvlad49 explică (pentru gabrielykdgjkbtibvnfgjhbkkjjjjiiijjj):

îmi dai follow și mesaje la www.instagram.com/_costin_zaharescu_ și vorbim acolo.

| costinvlad49 explică (pentru RobertMoon):

Tu ești cu capu. Dacă ai 3000 urmăritori, brandurile o sa iti dea bani. Tu de ex iei 200e pentru ca postare cu înghețată magnum, iar impact ai 3000 afișări. Tu le faci pofta de înghețată și odată și odată tot o vor încerca. Asa ca ei ies pe profit și tu te alegi cu mălaiul. Influencer este ceva gen ce promovează produse etc sau, poți promova conturi Instagram contra cost

| christine99 a răspuns:

Ce a ajuns si lumea asta...

| LPCTSTR a răspuns (pentru christine99):

Știu, wtf cred unii 3000 fu*king euro pe lună rolling on the floor

| LPCTSTR a răspuns (pentru costinvlad49):

Nu, pentru că NU folosesc acea platformă de ABSOLUTĂ ÎNDOBITOCIRE... pricepi?
Prefer să nu stau toată ziua, săpămâna luna și secolul cu ochii-n telefon dând inimioare unor kurwe/kurwari aka "noile prostituate 200% legalizate".

Ai privit până acum ansamblul cancerigen format din aceste creaturi?
Pesemne că nu. Well, drag visător, până atunci să nu-mi spui că nu știu despre ce vorbesc.

Succes in afacerea "foarte" profitabilă pe care o vei avea.

| goguPatent a răspuns (pentru costinvlad49):

La 5k followers scoti o besina. Sa ai 5k reaches pe post ai nevoi de probabil 100000 followers. Si brand urile platesc da a esti cineva prin social, nu un cont a lui putzea spataru

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru costinvlad49):

Haha, esti dragut de amuzant

| costinvlad49 explică (pentru goguPatent):

Ba asta este adevărul. De ce găsesc influenceri cu 7000 urmăritori, promovează nu stiu ce?

| costinvlad49 explică (pentru LPCTSTR):

Ești dus cu pluta. Este printre cele mai educationale platforme din lume. Dacă tu nu ești în stare sa devii influencer, asta este altceva. Și nu înseamnă curwa. Ești Chiar amuzant. Curwa este doar aia ce face sex.

| costinvlad49 explică (pentru suntserios):

Ce vorbești? Brandurile cauta conturi mici cu un minim de 3000 urmăritori depinzând de anumite branduri etc.

| costinvlad49 explică (pentru christine99):

Pai de ce sa faci bani muncind pentru un tâmp de patron când poți fi cineva pe Instagram?

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru costinvlad49):

Dragut de amuzant

| RobertMoon a răspuns (pentru costinvlad49):

Ești prea prost, ți-au explicat toți că ești praf și tot tu faci pe deșteptul. Cred că și peste 10 ani daca te caut nu ai făcut 1 leu din Instagram așa că nu mai mânca cacao că ești penibil. Cred că n-ai muncit în viața ta sau trăiești din șomaj și te gândești la făcut bani stând pe telefon și postând reclame pentru că altceva nu știi să faci laughing ce studii ai, ce calificări?

| christine99 a răspuns (pentru costinvlad49):

M-am uitat pe profilul tau de insta, du-te ma omule si cautati de lucru ca esti ditamai, iti garantez ca nu o sa iti dea nici un "brand" macar 100 de lei toata viata ta.

| LPCTSTR a răspuns (pentru costinvlad49):

Uite deficientul de IQ care se ascunde în spatele ipocriziei unor ființe umane.
Aproape că am râs, jur rolling on the floor EDUCAȚIONALE?! rolling on the floor
Omule, tu chiar crezi că acolo e ceva educațional? Tu chiar crezi asta? rolling on the floor
Și cine era dus cu pluta? laughing

1.Influencer... Prost să fii noroc să ai.
2.Educațional?! Pe bune?! Bă ești prost? straight face Adică... pe bune? laughing
De când s-au mutat profesorii să învețe puzderia de creaturi cu prea mult timp la dispoziție pe acea platformă?
Educațional?! laughing Nu mai zi rolling on the floor

Deci tu efectiv n-ai văzut în viața te pe acea platformă un sânișor (aka țâțică), o buculiță... mai niște chiloței indecenți la "fetițele" care "sigur nu" sunt prostituate; sau o formă mai erectă a unui organ, mai un 6 pack, sau bucuță dacă e să vorbim de "băieți", în funcție de preferințe... vorba vine.
Platforma în sine este creată pentru prostituție 150% legalizată, iar dacă tu nu observi asta, nu înseamnă că eu sau alții nu.

Deci drag viitor "influencer", unde te vei plasa tu?
Vei fi educațional (educația sexuală poate laughing )
Vei fi superstar cu tona de bănuți la chiloțel după lunga muncă în fața Photoshop-ului ca să-ți faci mușchiuleții perfecți, organele proeminente, etc.
Sau vei fi ceva... altceva?

Nu mă constrazice, degeaba o faci, ai auzit până acum de cele 15 minute de faimă? Eu nu cred.
Degeaba încerci, degeaba crezi, degeaba consideri.