| razvan_8236 a întrebat:

Salut ce trebuie sa fac sa accesez fonduri europene masura 112 instalarea tinerilor fermieri si ce trebuie sa am, in afara de pamant pentru constuctia grajdului

Răspuns Câştigător
| Jameson a răspuns:

Http://www.brd.ro/&files/ghid-solicitant-masura112.pdf
Eu cu tata mi-am facut masura 141 stept controlulu de la apia.
sper sa iti fie de folos linkul.

2 răspunsuri:
| taviyamato2 a răspuns:

Poti comanda carti, harti gratuite de la U.E. de pe E.U. bookshop Romania. cauta pe google, eu deja am primit. Gasesti o groaza de carti si reviste interesante, poti da de informatii super bune, chiar si cu proiecte si fonduri pentru tine. Transportul e gratuit, cele mai bune carti sunt in engleza dar gasest in romana enorm de multe carti bune, depinde de domeniu. Ai dreptul la 20 de carti pe comanda si ai grije sa nu iti comanzi carti care se platesc ca o sa ai o surpriza happy, deci grije totusi. Dureaza o saptamana doua pana ajung in Romania, na spor.

| taviyamato2 a răspuns:

Si apropo, nu fi egoist. Daca locuiesti intr-un sat sau oras mai mic cu functie agricola, spune-le la profesorii tai din liceu sau scoala, la parinti, la primarie ca pot si ei sa comande, sa stie.