| Bogdanteascu a întrebat:

Salut, cum pot sa-mi fac card la 16 ani? La ce banca? Trebuie sa vin insotit de un parinte cand imi fac cardul? Pot da comenzi de pe amazon etc. cu cardul de 16 ani?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, poti obtine un card de debit, mergand la o unitate a oricarei banci cu un parinte.
Nu stiu daca Amazon accepta aceste carduri de tip junior, va trebui sa vezi pe site-ul lor.

| UserRo10 a răspuns:

Card poti sa faci la orice banca alaturi de un parinte. Cel mai bine il faci direct pe numele parintelui si verifici sa poti face plati online. ING sau Banca Transilvania iti recomand