| Robertx999 a întrebat:

Salut, dacă am cont deschis la BT in RON, Nu pot primi și Euro?

Răspuns Câştigător
| nukeyly a răspuns:

Acuma BT face conversie 100e la cursul lor si iti intra direct ~500ron. De vrei euro in euro faci inca un cont in euro, posibil sa ai comision de administrare lunara, intreaba, fiecare banca are reguli.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ba da!
Cand primesti euro in cont de lei, se convertesc automat in lei.

| Violleta2022 a răspuns:

Daca vrei sa primesti euro, atunci trebuie sa deschizi alt cont bancar, special pentru euro, unde primesti toti banii in euro, dar acolo platesti taxa lunara in euro.

| sierra1 a răspuns:

BT face automat și cont in euro, verifică ce ai

| ReddY25 a răspuns:

Ba da