| xDanyxDany a întrebat:

mi-am deschis un cont la BCR in euro pentru a primi bani de la cineva din Germania, toate bune pana m-am dus sa scot banii, bancomatul mi-a dat in lei dar mi-a luat in jur de 250 lei. Asta s-a intamplat pentru ca a fost cont nou si trebuia sa-mi ia ceva taxe de inregistrare sau mi ia luat pentru schimbul valutar?

Răspuns Câştigător
| floryn1993 a răspuns:

Trebuia sa intri la ei si sa ai scoti asa fara card numai cu nr cont si buletinul, ai mai ieftin, comision 2 /3 euro pe care poti sa il platesti si sa nu iti mai ia din suma primita, Adica 13 lei - 3 euro Ex : Mai bine iei euro si mergi la un schimb valutar, banca ofera mai putin decat schimbu valut.

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ti-i da la cursul de schimb din ziua respectiva.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai vezi pe extrasul de cont exact ce si cat s-a luat