| GrAres123 a întrebat:

Salut, dacă un colet este în tranzit ar trebui sa mai plătesc vreo plata? Trebuie sa menționez ca coletul vine de afara și e în valoare de 350 de lei, ar trebui sa plătesc vreo taxa la vama?

Răspuns Câştigător
Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Depinde de unde vine coletul și care e natura lui. Dacă vine de undeva din UE, nu mai e nimic de plată. Dacă vine din afara UE, atunci da, e ceva taxă, dar aici nu prea știu multe detalii legate de valoarea ei.