| MariusDogaru a întrebat:

Salut, dati-mi niste idei de afaceri cu nu prea multa investitie, eu ma gandeam sa cumpar masini din alte tari si sa le vand mai scump in Romania. Mai dati-mi niste idei.

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Pe criza asta cumpără dracu masini.

Răspuns utilizator avertizat
| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru MariusDogaru):

Eu? Tu sa stai cuminte, ca nu eu vreau sa cumpăr masini, ci tu. Asa ca stai cumintel.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Cu masinile e mult mai complicat decat crezi.
Afara, masinile bune sunt mai scumpe decat in tara, cele ieftine necesita investitii.
Iar cand sa o vinzi, mergi in targ, printre tigani si alti samsari cu 10+ ani experienta... Nu faci nimic.
Eu m-am potolit cu 'samsareala' de masini, dupa ce am vandut cateva taraboante, si am asistat si la afacerile altora.
Samsarii cu experienta sunt foarte greu de batut; au oameni afara, vaneaza masini bune inainte sa ajunga in parcuri auto, le cosmetizeaza foarte bine in tara, si le vand foarte repede.
Ca sa vinzi o masina luata cu 1500 de afara, pierzi cel putin 2-3 saptamani, mai investesti inca vreo 1000, si in final iti scoti 200e, daca ai noroc.
Mai bine te apuci de munca, e cea mai sigura;-)

| Adrian08Daniel1989 a răspuns:

Dragul meu eu sunt o persoana care are proiecte si ce mai proiecte inca si idei de afaceri singura chestie este ca nu vreau sa le vand ci sa fac afacere cu cel ce are de gand sa faca ceva. daca esti interesat astept sa ma contactezi poate iese vreo colaborare.