| Morfino1 a întrebat:

Salut
Este legal sa vinzi predictii de pariuri sportive pe net?

3 răspunsuri:
| William a răspuns:

Cine crezi ca ti le cumpara?

| johnnny123 a răspuns:

Să zicem că ar fi.

1) Când ai vrea să primești banii, când îi dai predicția sau după ce câștigă? Pentru că nu-ți va plăti nimeni în avans și nici în cazul în care câștigă cu predicția ta.

2) Întrebarea principală atunci când cineva încearcă să vândă "predicții" este "De ce nu pariază cel care face predicțiile?". Cu alte cuvinte, dacă ești atât de specialist în predicții, de ce nu ești tu însuți miliardar? Teoretic ai putea să transformi 50 de lei în 5 milioane de dolari din câteva pariuri bine plasate.

3) În calitate de ce oferi aceste predicții? Ești un reputat analist? Ești un profesor de statistică? Ai acces la informații sensibile din culisele sporturilor? Ești un recunoscut parior?

Cum te prezinți clienților atunci când încerci să le vinzi predicțiile tale?

| Morfino1 explică:

Eu doar am pus o intrebare si nu vad nici un raspuns, simplu da sau nu. Si din ceea ce spui tu e gresit, da-mi 50 euro si iti dau 25 de pariuri 2+ din 30!