| Ghost99 a întrebat:

Este legal daca sunt minor sa ma duc la case de pariuri sportive si sa pariez? Funda

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Te poti duce doar ca nu este legal sa pariezi si nici pentru casa sa-ti primeasca pariul, trebuie sa fii major pentru asta. Mai mult, chiar daca ai paria n-o sa-ti plateasca tie castigul, pentru asta iti trebuie actul de identitate si dupa acesta se vede ca nu esti major.

| Decrepit a răspuns:

E cum zice Ioan, insa unele fac exceptie, atunci cand sunt nevoite sa plateasca.De exemplu, BetCafe Arena se face ca nu vede, daca ai sub 18 ani, dar tu, dupa nickname, ai 14, deci fie mai asteapta putin, fie joaca pe calculator niste Book of Ra sau Sizzling Hot, sa te obisnuiesti cu pacanelele, sa-ti faci acolo sumele, daca asa de tare te mananca si vrei sume. Tine de politica ce-o are casa de pariuri.StanleyBet iti cer niste acte, de exemplu, inainte de a-ti da castigul, in cazul in care castigi.

| tudorviorel a răspuns:

Nu este legal.dar daca ai cel putin 16 ani nu o sa te intrebe nimeni de virsta

| andy95summer a răspuns:

Nu