| AlexDa a întrebat:

Salut, fac 18 ani anul asta si vreau sa imi fac un cont bancar, in mare parte pentru platile online (PP) dar nu stiu ce banca are cele mai mici comisioane/taxe, un prieten mi-a recomandat ing visa electron.

Multumesc!

4 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Mergi pe ing, comisioane 0, ai toate optiunile active cu internet banking, mobile banking, card contactless, notificare prin sms cand iti intra bani in cont cu o taxa de intretinere de 4 lei pe luna.

| Violleta2022 a răspuns:

In primul rand nu poti sa-ti faci un credit card visa pentru ca nu-ti da nimeni carte de credit al 18 ani, fara nici o zi de munca, pentru ca nu ai cum dovedii ca poti platii creditul consumat de pe card.
Nici o banca din lume nu-ti va da un credit card fara sa fii angajat si sa ai minim 1 an de munca!

Ce poti face la 18 ani, este un cont bancar obisnuit in care depui banii de la serviciu, sau de la parinti si pe care poti sa-i cheltui, folosind un card de debit, care este legat de contul tau bancar.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ti a recomandat bine. ing si bt au cele mai mici comisioane

| ChiarEu2 a răspuns:

Mi se pare că Banca Transilvania are comisioane 0.