| Alexandru10109 a întrebat:

Lucrez pe partea de pictura si arta, unde as putea gasi afiliati si ofer un comision de 48% si sa pot colabora?

Răspuns Câştigător
| francut a răspuns:

Presupun ca vrei colaboratori pentru vanzare. Solutia: galeriile de arta.

9 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns (pentru francut):

In cel mai rau caz la galeriile de arta au comisionul foarte mare ajungand si pana la 300% in pacate.

| MihaelaDart a răspuns:

Daca vrei sa iti vinzi, incearca pe cele 2 platfmorme de vanzare si cu norocul inainte. Artfinder iti percepe comision de 40% si Etsy iti ia doar 0.20 euro centi pe o listare/valabile 4 luni, cu toate cu noua schimbare daca primesti invitatie prin Etsy de la cineva ai 40 listari gratuite timp de 4 luni.
Invitatie pe ArtFinder o poti avea pe link-ul meu http://artf.in/px4J9g
Pe Etsy https://etsy.me/2JdHxMe

| francut a răspuns (pentru MihaelaDart):

Stiu ei sa puna un pret urias din care sa-si ia comisionul. Tie iti vor da cu cat v-ati inteles (aproape sigur mai putin decat ceri). Dar macar te faci cunoscuta.

| MihaelaDart a răspuns (pentru francut):

Cunoscut nu ajungi prin vânzarea in galeriile de artă, cunoscut ajungi dacă te expui publicului prin expoziții personale și apariții tv.

| francut a răspuns (pentru MihaelaDart):

Exista o anumita categorie de cumparatori si care merg prn galerii. Unul ca mine, vede expozitia si pleaca, nu cumpara. Mi se pare ca nu stii nimic despre aceasta afacere. Macar talent, ai?

| MihaelaDart a răspuns (pentru francut):

laughing așa ai tras concluzia că nu știu nimic!? Dacă nu aș fi știut, nu as m-ai fi scris!winking Lucrez in domeniul artei, sunt artist plastic. Știu prea bine despre ce vorbesc.

| Alexandru10109 explică (pentru MihaelaDart):

Buna Mihaela! Ma poti ajuta te rog frumos pe ce site-uri sau unde as putea vinde tablouri de arta destul de mari si evaluate bineinteles!? As fi recunoscator! Te rog mult.

| MihaelaDart a răspuns (pentru Alexandru10109):

Pe Artfinder iti recomand sa pui un stil de pictura, nu mai multe moduri de pictura, astfel ai ocazia sa nu iti fie acceptat profilul pentru a putea vinde. Vreo 40% au comisionul care il percep per lucrare vanduta http://artf.in/px4J9g

Cat si pe Etsy poti vinde este destul de cunoscut https://etsy.me/2SDbXMG. Aici afli cat se percepe pe fiecare listare pe Etsy
http://www.irenescrochet.com/......ne-pe.html

Pe astea doua sunt, aflandu-le de la un fost coleg de clasa care acesta are vanzari destul de mari pe cele mentionate mai sus.

| Alexandru10109 explică (pentru MihaelaDart):

Multumesc enorm de mult!