| MariusDogaru a întrebat:

Salut, ma gadeam la o afacere cu masini, sa le cumpar din Germania sau Belgia cu 2000 Euro de exemplu si sa le vand in tara cu 3500 de exemplu big grin credeti ca e profitabil? Lasati alte idei de afaceri sunt tanar si vreau sa aflu mai multe big grin nu conteaza daca afacerile sunt cu masini sau cu alt ceva, bani sa iasa. Dau funda big grin

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E cam mare diferenta, ai putea sa mai lasi din pret cel putin 500€, deoarece eu intre profit mare si cumparatori putini mai bine invers(cumparatorii se intereseaza si aleg mai ieftin). Acum trebuie sa te interesezi ce masini sunt la moda.Ai putea de exemplu sa faci un site ca Emag unde oamenii sa dea banii si tu sa le dai masina.Ca sa vada oamenii ca nu este fals trebuie sa pui multe poze(exterior,interior, sub capota), multe numere de telefon, pagina de facebook, cam cum e la site-ul pomenit mai devreme.
E interesanta ideea ta si s-ar putea sa fie si cea mai buna(toti au masini).[Dupa 1 an sa-mi spui daca-ti merge ca ma apuc si eu de din asteaon the phone

Răspuns utilizator avertizat
| intrlp a răspuns:

Eu ma gandeam ca sa nu cumperi masina inainte sa vrea unu masina e cam riscant.Mai intai pui poze cu masini, unul apasa,, cumpara,, baga banii si tu ii aduci masina din Germania.

| sofisis a răspuns (pentru intrlp):

Asta deja complica treaba. Trebuie sa te infiintezi ca firma autorizata si sa oferi garantie legala ca odata ce Gigi ti-a dat banii, tu ii aduci fix masina pe care o vrea el.
E mult prea complicat asa.
Nimeni nu iti va da tie bani sa ii aduci masina tu dupa ce ai primit deja banii.

Răspuns utilizator avertizat
| sofisis a răspuns (pentru MariusDogaru):

Pai logic ca asa functioneaza. Nu poti sa vinzi ceva ce nu detii.
Plus ca, esti constient ca omul pana nu va vedea si testa masina, nu iti va da nici macar un leu, nu?