| KiOpTK a întrebat:

Poate să-mi povestească cineva detaliat ce este FREELANCING-UL!

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu. Pe scurt înseamnă că muncești pe cont propriu.

| Alexa_Anca_1998 a răspuns:

E muncă independentă, adică nu ai șef. Pur și simplu lucrezi de acasă sau nu știu. De exemplu există traducători freelance care primesc documentele de tradus acasă și sunt plătiți pentru asta. Sunt freelanceri care colaborează cu firme de traduceri dar munca lor este efectiv fără superiori. Și cam așa e în orice alt domeniu. Tu ești propriul tău șef.