| skate19 a întrebat:

Salut, referitor la programul "prima casa"...ei iti acorda creditul pentru cumpărarea oricărei casei îmi doresc? Sau trebuie sa cumpăr de la un agent imobiliar, o firma sau nustiu ce? Trebuie sa fie musai nou nouță casa?

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Poti sa-ti construiesti o locuinta sau poti sa-ti achizitionezi una gata construita(noua, sau veche) de la orice vanzator de pe piata imobiliara ----programul are o singura conditie :trebuie sa dispui de un avans de minim 5 % din pretul de cumparare a locuintei.

1 răspuns:
| Quicley a răspuns:

Poti cumpăra de unde vrei tu casa, şi din câte ştiu nu trebuie sa fie noua