| UNEXPERTINCEPATOR a întrebat:

Salut! Se poate împrumuta bani cu dobândă, pe persoană fizică, prin notariat cu garanție pe bunuri mobile sau imobile? De la persoană fizică la persoană fizică.

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Prin notar poti face cam ce acte vrei tu, inclusiv acest imprumut.

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Da, se poate.

| Violleta2022 a răspuns:

Da, se poate, dar daca nu plateste tot la tribunal ajungi ca sa-ti recuperezi banii, ca nu poti sa-i iei casa sau masina, atat de simplu.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Se poate. Asta fac și unii cămătari.

| Hyperion7 a răspuns:

Da

| MadalinDragos a răspuns:

Da se poate. Daca cel care ofera imprumutul doreste acte legalizate pentru acel imprumut, da notariatul face si astfel de acte legalizate, acte care sunt recunoscute in instanță