| andrei1luca a întrebat:

Salut!
Se pot adăuga bani Cash pe un card de debit la bancomat sau trebuie sa ai neapărat card de credit pentru a face lucrul asta?

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Orice card insoteste un cont. Eu am doua conturi in lei si unul in euro. La cele in lei am carduri (unul de debit si unul de credit). Banii se pun pe cont nu pe card. Ei apar pe card dar sunt intr-un cont. Vreau sa spun ca la banca nu poate fi un card fara cont decat cele cadou (gift). Daca exista un bancomat din cele numite multifunctionale poti depune bani in orice cont. Trebuie, doar, sa stii contul (IBAN-ul).

| darrio2007 a răspuns:

Se poate depune. In contul respectiv aferent cardului. Nu pe card.

| Yuoia a răspuns:

Se poate alimenta orice card de debit la bancomat.

| stefanidolulfemeilor a răspuns:

Da poti.
Ca sa stii si tu cardul de debit e cu banii carei bagi tu si oricine isi poate face, iar la cardul de credit ai nevoie de venit ca sa iti poti face.