| marvellover a întrebat:

Ma bate grav. atat paypal cat si ebay. pot folosi un card de debit? sau trebuie neaparat card de credit? daca stie cineva, ceva despre aceste operatiuni, sa-mi dea un mesaj. multumesc!

1 răspuns:
| magazinulDepeBlog a răspuns:

Buna, pentru ati activa un cont paypal trebuie sa ai un card (credit sau debit) care sa aiba pe el parca 3E minim. Iti faci contul, atasezi cardul, paypal-ul iti ia cei 2 euro sau 3, nu mai stiu exact, dupa care tii trimite inapoi impreuna cu un cod. Este de preferat sa ai MyBanking (daca ai card ING) ca sa vezi codul pe care ti-l trimit on line; daca nu te duci la banca ei extrasul de cont si acolo la operatziunea de la ei iti apare unu numar/cod. Codul il bagi pe site si activezi contul de paypal. Dupa aceea depui bani pe card si platesti cu paypal ce ai de platit, el iti va luat banii din contul cardului. PayPal este o modalitate de plata agreata de foarte multe site-uri americate (nota: paypal-ul de la ei nu se compara cu nesimtzirea celor din Europa).