| SofiaAbigail a întrebat:

Stie cineva cam cat ar fi costurile percepute de o agenție pentru intocmirea unui dosar in vederea obținerii de fonduri europene pentru un proiect si cat ar dura aceasta procedura, respectiv aprobarea dosarului.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te ajut eu, despre ce proiect este vorba, si cati bani ai tu, sau ce ai gaj sa pui? este valabil si pentru fonduri europene rambursabile si pentru cele nerambursabile, intrebarea, pentru ca, pentru accesarea fiecaruia, indiferent daca rambursabil sau nu, trebuie sa ai un capital. depinzand ce capital ai, poti sa iei fonduri, sa iti deschizi o shawormerie spre exemplu, pana la deschiderea unei ferme, sau sere. dar depinde cati bani ai disponibili. si tine cont, ca pana iti intra banii de la ue, tu platesti tot, abia apoi ti-ii da ei.