| anonim_4396 a întrebat:

Salut.Stiti vreo afacere de producere a unor bunuri care sa aduca fonduri si sa ceara timp mediu? De ex, fabricarea de alcool, obiecte artizanale, etc? Sunt adolescent dar vreau un ban in plus pe langa cei de la parinti.Stam la curte si avem teren arabil. Vreo idee?

Răspuns Câştigător
| LilyOfTheValley a răspuns:

Lucru manual. mai exact din Fimo. sau bratari (macrame). Nu fac doar fetele asta sa stii. si exista targuri hand made unde vin multi oameni care fac. sau ca sa nu mai faci miscare, le vinzi pe site-uri gen www.breslo.ro, iti faci si un blog. sau exista joburi usoare cum ar fi impartitul de pliante sau la Mc. cauta locuri de munca part-time :)

5 răspunsuri:
| LilyOfTheValley a răspuns:

Pomi fructiferi? si nu stropesti fructele si le vinzi ca produse bio (sau ma rog. eco. 100% naturale) si nu la preturi de iti sar capacele si sa vezi ce bani faci daca sunt si netratate si la preturi convenabile (sau legume. rosii etc) eu una as cumpara happy

| Catalin_3561 a răspuns:

Apucate si fa-ti o ferma de iepuriwinking ca ai auzit vorba se inmultesc ca iepurii happy si vezi tu ii vinzi de pasti le pui o fundita si ii dai la piata ca iepurash de paste eu am vandut vreo 70 de bucati devil fiecare 10 15 lei depinde de marime tongue

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@flower.e o idee buna, dar eu as vrea ceva pe termen scurt.chiar daca iau pomii deja altoiti si ii plantez, o sa am rezultate in 2-3 ani.

Răspuns utilizator avertizat