| ciripian a întrebat:

Stiu ca exista o asigurare de locuinta/a casei obligatorie, insa din ce mi s-a povestit aceasta nu cuprinde si bunurile din casa. As vrea sa imi asigur si bunurile, se poate asa ceva? Trebuie sa fac alta asigurare sau as putea sa le includ in cea obligatorie, platind in plus pentru ceea ce vreau?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu, cea obligatorie nu include din ce stiu eu. Poti sa iti faci o asigurare separata

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, ceri asta și se va face.

| Donsavas a răspuns:

Intreaba la asigurari.

| FerLin a răspuns:

Obligatoria include protectie la cutremur, inundatii din cauze naturale si alunecari de teren.
Pentru tot ce ai nevoie in plus, se face o polita facultativa pe care ti-o personalizezi dupa nevoie.
Daca in continuare esti interesat, lasa-mi un mesaj si in calitate de asistent in brokeraj, iti pot raspunde in particular la intrebari si te pot ajuta sa-ti personalizezi o asigurare si sa vezi si ce preturi sunt.
Succes!