| anonim_4396 a întrebat:

Ce sa fac? Ieri seara era un porumbel in fata casei, m-am apropiat de el, dar nu s-a speriat, am pus mana pe el, nu s-a speriat, l-am luat putin in casa 1 min dupa aia l-am scos, i-am dat drumul da nu a vrut sa plece (poate sa zboare). Dimineata asta cand m-am trezit tot in fata casei este, ce sa fac sa il las sa moare de foame, nu vrea sa plece din fata casei, as vrea sa il iau in casa dar nu stiu... vreau parerea voastra.

2 răspunsuri:
| maryo238 a răspuns:

Pai ia'l si da'i de mancare. el daca s-a oprit la tine nu va mai plleca. si dc sa'l lasi sa moara? da'i de mancare.am si eu porumbei, si daca ai o colivie sau o cusca cv tine'l pana ce crezi u ca poate pleca. si daca tot nu pleaca il poti da cuiva. :d

| m4n1ak a răspuns:

Nu il las sa moara de foame, nu stiu cum ati inteles, dar de murit de foame nu il las laughing