| MihaiMădălin1 a întrebat:

Salut. Sunt în Germania și trebuie sa primesc niște bani din alta tara. Persoana care mi-a trimis i-a pus prin western union, eu acum pot sa ii scot la PostBank din Germania sau trebuie sa fie tot western union? Mulțumesc!

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Banii se pot scoate NUMAI de la alt centru Western Union!
Ideal este sa ai confirmarea de trimitere a banilor si numarul de recipisa de la cel care i-a trimis, ca sa o poti prezenta la acel centru de unde doresti sa scoti banii.

| relian a răspuns:

Scoti banii din tara unde a trimis expeditorul.Cand trimite cineva bani, acolo este intrebat in ce tara trimite.Ca urmare daca ala a trecut acolo Germania,atunci Da poti sa scoti banii din Germania de la orice filiala WU.
Daca insa ia trimis in RO atunci nu cred ca poti scoate din Germania.
Ce poti face,el sa anuleze,ori sa sune la WU si sa schimbe tara, sa puna Germania daca tu acolo esti.

Referitor de unde poti scoate, de acolo unde gasesti un semn WU de la banci, de la mais tiu eu ce magazine etc.
Daca o baca are si filiala WU, sau cum sa zic. daca evzi semnul ala WU intri si de acolo scoti.
WU poate sa fie locat oriunde si la magazia din colt laughing atata timp ca aia au semn ca se poate, aia e tot.

PostBank ce spui tu daca au si WU se poate.Treb doara sa intrebi,ori cum am spus ar trebuie sa aiba ceva afise pe acolo.
Nu sunt banci WU, toate locatiile se afla de fapt in colaboarare cu cine au ei ce au, deci WU nu au ei cladirile lor.Cel putin eu nu am vazut, poate ca or fi nu zic sigur.

Jassmina ca de obicei bate iar campiile Australiei laughing numa de la centre WU eu nu am vazut nic un centru de asta, Poate o fi pe la ea pe acolo.
Stai ca o sa apara si Cristi sa ii ia apararea, e cu antiaeriana laughing

| 19flo79 a răspuns:

Poti scoate banii de oriunde, orice banca sau magazin, etc... daca au si sigla Western Union!