| AlexxYzzy a întrebat:

Sunt pe punctul sa raman fara casa, nu am fost platit ultimele 2 luni la job, mai am foarte putini bani & risc sa fiu dat afara din garsoniera foarte repede.
Ceva recomandari cum ar trebui sa procedez? Unde sa ma duc?

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Sa iei un imprumut, sa-ti platesti datoria la garsoniera si sa dai in judecata firma (cat esti angajat esti scutit de taxa de timbru si taxa judiciara) sa-ti plateasca imprumutul si dobanda si daune pentru neplata veniturilor salariale. Exista o prevedere legala prin care daca te-ai imprumutat la banca pentru ca nu ai fost platit de patron, acesta va fi obligat sa-ti plateasca imprumutul si despagubiri. Ia legatura cu un avocat care vrea sa-l platesti dupa castigarea procesului!

| Adry05 a răspuns:

Imprumuturi pe la familie si prieteni