| Vali215 a întrebat:

Abia ce mi-am făcut card la BRD și deja vreau să-mi închid contul. Pot să-mi închid contul la altă bancă decât la cea unde am făcut cardul? Cere vreun comision? Ar putea fi vreo problemă? Care bancă credeți că este cea mai serioasă? Eu mă gândeam la ING, ce părere aveți? Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Recomand maxim ING, am card la ei de mult și n-am avut niciodată nicio problemă, scot de la orice bancomat al oricărei bănci fără comision, mereu am dat numa de bancheri foarte faini în 3 bănci diferite spre deosebire de plouatele alea de la brd (2 bănci diferite, aceeași situație), reduceri la unele magazine, prin reducerile alea am momentan 90 de lei economisiți. Plătesc fără problemă în străinătate, prietenul meu de exemplu a avut problemel la capitolul ăsta cu banca Transilvania, primesc banii instant chiar și-n weekend

2 răspunsuri:
| BuBBlesykeSs a răspuns:

Poti sa închizi cardul la orice banca BRD o sa ti trebuiască doar actul de identitate, buletinul.
Nu stiu de ING eu tot la BRD am cardul pentru ca cu banca asta lucrează cei de la mine de la muncă

| Vali215 explică (pentru BuBBlesykeSs):

De asta am avut și eu card la Brd, cei de la muncă m-au pus să-l fac.