| Mega30 a întrebat:

Salut TPU! Am 13 ani, o camera foto/video buna, si abilitatea de a face poze bune. Cum pot face bani, in mod legal? As putea sa fiu fotograf la evenimente, precum nunti? Am nevoie de licenta/autorizatie sau ceva de genul asta? Nu pot avea o firma. Am 2 diplome de la cursuri de fotografie.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu poti face bani legali sau de altfel, la doar 13 anisori, fiindca esti considerat un copil/minor mic.

Unica ta datorie la 13 ani este sa pui mana serios pe carte si sa inveti, ca sa-ti completezi educatia!
Facutul banilor este datoria parintilor tai!

| sierra1 a răspuns:

"Am 13 ani...Cum pot face bani, in mod legal?"

la noi, nicicum!

| CleanHeart a răspuns:

Momentan mai trebuie sa aștepți până la evenimente dar până atunci exersează și dacă vrei să faci bani creează o pagină unde îți expui talentul și cine vrea poze ii spui că pretu e 20 de lei
Eu la 11 ani mergeam cu limonada in parc așa de distracție cu fetele mele și dădeam 50 de bani limonada deci poți să îți încerci și tu un hobby și să te distrezi