| BitKode a întrebat:

am 15 ani si vreau sa castig cativa banuti de buzunar vara asta.Ce as putea face?

3 răspunsuri:
| Bogdana a răspuns:

Destul de greu daca ai doar 15 ani, daca nu esti major ma refer.Pentru ca a angaja un minor inseamna a-ti si asuma raspunderea pentru el.Iar daca tu patesti ceva( accident de masina etc.), angajatorul tau va fi tras la raspundere.Si pe de alta parte, conform codului muncii, o persoana este apta de munca si beneficiaza de acest drept, de la varsta de 16 ani.( si dupa 16 ani, este greu, pentru ca daca nu esti major, nu se complica nimeni.Desigur, cu mici exceptii.De exemplu, daca ai cunostinte(apropiati, rude, prieteni de familie), care te-ar putea ajuta)

| Schweitzer a răspuns:

Buna!
Cea mai noua metoda care va fi lansata in curand in Romania este VivaSms. Esti platit ca sa primesti sms-uri.
Mai multe detalii aici: http://www.vivasms.ro/h/5906eed7b6
Bafta!

| Madalidia a răspuns:

Salut! Esti interesat de o afacere banoasa cu investitie nesemnificativa? Daca da, acceseaza linkul urmator http://www.make-profit.ws/ si vei vedea despre ce este vorba! Daca ai neclaritati, nu ezita sa ma contactezi la telefon sau pe e-mailul pe care le vei gasi pe site. Succes