| MrFunky2 a întrebat:

Am 14 ani si vreau sa fac ceva bani vara asta.Ce as putea sa fac?

5 răspunsuri:
| Alle23 a răspuns:

Poti sa imparti pliante prin oras, sa faci curatenie in casa si sa le ceri bani parintilor laughing, sa speli masini, sau chiar sa te duci pe la vecini si le explici situatia ca ai nevoie de bani si sa te puna la treaba prin casa/gradina lor laughing
Mult spor! Vacanta placuta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Conform legii NU ai voie sa lucrezi daca ai sub 15 ani.'
(3) Încadrarea în muncă a persoanelor sub vârsta de 15 ani este INTERZISA.

Poti incerca sa faci bani ajutand vecinii la treburile casei (de exemplu taiat iarba etc.)

| RedTurtleeee a răspuns:

Chiar nimic.Esti prea mic.Nimeni nu si-ar pune copilul in mainile altui copil cum spune antonio626 sau sa te lase sa speli masina cuiva.
Cea mai usoara metoda este sa economisesti. Daca ii ceri parintilor tai 5 lei pe zi in 20 de zile faci 100.Sau cand iti cumperi ceva gen dulcuri ia-ti mai putine si pastreaza o parte din suma. Poti sa te duci si la bunici, sunt sigur ca iti vor da bani

| Le0Balen a răspuns:

Daca stai la tara, gater sau la padure sau unde se face tuica
coasa, bafta

| antonio626 a răspuns:

Spală maşini prin cartier vecinilor, plimbă câinii lor, fii baby-sitter.