| GyeBaek a întrebat:

am o intrebare eu as vrea sa emigrez dar nu stiu ce sa aleg dintre canada Australia noua zeelanda sau m-am gandit si la Austria, Germania elvetia voi ce ati alege dintre aceste tari si de ce ps stiu si germana si engleza

6 răspunsuri:
| YourDeath a răspuns:

Hmm...eu m-as duce in Australia sau Noua Zeelanda. As vrea sa scap de Europa. Asta e singurul motiv.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am auzit pe multi spunind de Noua Zeelanda, dar nu stiu de ce vor asta.

| thealchemist a răspuns:

Parerea mea despre posibilele tale destinatii:
Canada-prea frig
Australia-doar 2 regiuni relativ mici sunt civilizate si locuite, in cea mai mare parte Australia e o tara in care doar cangurii si serpii supravietuiesc
Noua Zeelanda- nu numai bastinasii dar si asa zisii occidentali sunt primitivi si simpli la minte, de tipul americanilor din Alabama sau Kentucky
Austria-fata de austrieci tu vei fi primitiv(a)
Germania-obsedati de munca si reguli, prea disciplinati pentru cineva venit din haotica Romanie
Elvetia-tara perfecta din toate punctele de vedere, numai ca trebuie sa-i convingi sa te primeasca.

| SauronLPF a răspuns:

Noua Zeelanda dude

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Niciuna. Gandeste-te si la Asia. Pentru joburi, stil de viata, clima, mancare etc.

| TheHobbitNZ a răspuns:

Mai ești pe aici? Vreau și eu să emigrez