| Doarunaltutilizator a întrebat:

In tarile astea. vorbitoare de engleza, unde ati vrea sa va stabiliti?
Australia
Marea Britanie
SUA
Canada
sau
Noua Zeelanda

13 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

SUA,imi place mai mult accentul de acolo

| Drimmero a răspuns:

In Anglia, se stie...are farmecul ei aparte.

| HazelEyes77 a răspuns:

Canada sau Marea Britanie.

| Darkmagic a răspuns:

Sunt stabilit la numarul 3.
Ce vad ca nu se cunoaste pe aici, e faptul ca Australia, Canada si Noua Zeelanda...nu prea sunt "tari".
Sunt mai curand niste...sinecuri bune doar sa pompeze resurse in Marea Britanie, guvernul si premierii "tarilor" respective fiind decisi de regina de la Londra.
Cand (si daca vreodata) or sa devina Tari, libere sa-si stabileasca singure politicile, atunci se va termina si cu Marea Britanie, pana atunci insa, "cotizeaza".
De ce?
De stupizi.
Adica nu stiu... laughing tu ai putea sa afirmi ca Romania e "o tara", daca politicile, guvernul si premierul ar fi "alese" de ...regele Marocului?
Intreb si eu, chiar daca la "politica" lumea e cam praf... happy
"M-as muta in tara...X!"
"Pai nu prea e tara..."
"Hai lasa asa ca merge!"
Tare...ce sa zic. big grin

| FaraNumePls a răspuns:

SUA ori Canada. Tind mai mult spre Canada pentru priveliștilaughing dar și în SUA sunt locuri inedite.

| Mieeez666 a răspuns:

As ramane in Romania.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

SUA

| munteanuionvictor a răspuns:

Noua Zeelanda.

| Raniaa a răspuns:

SUA

| xByte a răspuns:

US

| MrUniverse a răspuns:

În ordinea descrescătoare a preferințelor mele, ar fi așa:
* Marea Britanie
* Noua Zeelandă
* Australia
* Canada
* S. U. A.

* Marea Britanie este una din țările mele preferate! De aici au început o mulțime de lucruri, inclusiv restul țărilor enumerate de tine. Plus că accentele englezești sunt cele mai bune moduri de a vorbi Engleza (Engleza originală). Deci... British rules!
* Noua Zeelandă: țară frumoasă, liniștită, oameni cu mintea deschisă... Are tot ce-i trebuie.
* Australia: același lucru ca și Noua Zeelandă. Iar accentul australian este superb!
* Canada: nu am fost niciodată înnebunit după Canada, pentru că nu m-a atras cu ceva special. Oricum, este cea mai bună țară de pe continentul nord american...
* S. U. A. : încă una din țările mele preferate. Cu toate acestea, nu m-aș muta aici niciodată acolo! Motive sunt destule...

| Doarunaltutilizator explică (pentru MrUniverse):

Ordinea mea este
Australia
Canada
Sua
Marea Britanie
Noua Zeelanda