| Mary012 a întrebat:

Am o intrebare legata de un transfer de bani. Vreau sa trimit o suma de bani cuiva, eu sunt din Alexandria persoana respectiva din Slobozia, cum ii pot transfera suma de bani daca nu are un cont bancar in care sa o virez? Mentionez ca suma nu este foarte mare!

6 răspunsuri:
| Ronnix a răspuns:

Poti trimite suma prin Western Union, persoana respectiva trebuie doar sa aiba buletin si peste 18 ani pentru a-i ridica.

| mihai69 a răspuns:

S-a inventat Poșta română (doar că e cel mai prost ofertant, dar pentru ce ai tu ne voie e singura opțiune convenabilă). Transfer de bani telegrafic sau mandat poștal.

| antimulte a răspuns:

Western union, mandat postal sau mandat online tot la posta. Se pot face si conturi si carduri virtuale... ai de unde alege.

| Cduncfujndf a răspuns:

Weston Union e cea mai bună variantă. P.S. și eu sunt tot din Alexandria.

| Ineys a răspuns:

Revolut?

| Violleta2022 a răspuns:

Ii depui la posta, ca-i cel mai ieftin, fata de casele de transfer ca western Union, Money Gram sau altele, care au preturile de 3-4 ori mai mari decat posta.