| gabriel1984 a întrebat:

am o ntrebare simpla.
daca ai vrea sa cumperi un curs, nu stiu, despre cresterea papagalilor sau a iepurilor sa spunem ce ai prefera un curs in limba romana scris de un roman sau in limba engleza?

Răspuns Câştigător
| GuUumitza a răspuns:

Hmmm.te-ai gandit ca cel in romana poate fi rescris dupa cel in engleza? nu neaparat identice, doar foarte asemanatoare. eu zic aa il iei pe cel in engleza, numai sa il intelegi happy

7 răspunsuri:
| GuUumitza a răspuns:

Dupa parerea mea nu conteaza absolut limba [asta doar daca vorbesti fluent engleza, sau macar o intelegi destul de bine], ci calitatea cursului

| traficanta a răspuns:

Pai in limba romana.

| yonutz1 a răspuns:

Eu unul nu prea inteleg, dar cred ca in romana.

| gabriel1984 explică:

Am inteles raspunsurule voastre si cred ca eu nu m-am exprimat cum trebuie.
eu unu m-am referit la faptul ca strainii au facut mereu un lucru mai bun ca noi,deci eu intreb daca sa cumpar un curs din afara sau de la noi, care sunt mai explicite, intelegeti ecum?

| gabriel1984 explică:

Ei asta spuneam si eu despre calitate, care sunt mai bune cele RO sau in engleza

| gabriel1984 explică:

Mersi GuUumitza

| php a răspuns:

Un curs in limba romana scris de un roman desigur... happy desi nineni nu va putea spune vreodata ca stie o limba PERFECT, nineni nu stie romana mai bine ca romanii si nimeni nu stie engleza mai bine ca englezii...deci e mia sigur sa il iei in romana scris de un romanlaughing