| AdiAditza0 a întrebat:

am si eu o intrebare, daca am un venit de pe internet undeva la 2-3 mii de euro pe luna, daca ii bag intr-un cont bancar, trebui sa platesc ceva taxe... sa nu am probleme cu anaf... Imi puteti spune cum pot sa platesc acele taxe. sa cumpletez un formular ceva? Multumesc!

5 răspunsuri:
| Badea_Mary_1997 a răspuns:

De unde pana unde 2-3 mii de euro pe luna din internet? Frățiorul meu cam exagerezi bună propriu

| xerxes1 a răspuns:

Singurele formulare pe care trebuie sa le completezi momentan sunt cele pentru ajutor social.

| sorinake a răspuns:

Adi, consulta ghidul de la anaf : http://static.anaf.ro/static/10/Anaf/Contribuabili/scurt_ghid.htm dar si http://declaratia200.ro/

Ideea la baza este : din momentul in care bagi banii intr-un cont statul poate urmari banii produsi de tine.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Bineinteles ca trebuie sa platesti taxe.
trebui sa iti declari veniturile la anafa ca si persoana fizica.
daca este insa un venit constant trebuie sa iti deschizi o forma economica prin care sa fiscalizezi veniturile

| DovleacTurbat a răspuns (pentru Badea_Mary_1997):

Este un antreprenor roman care invarte sute de mii pe luna, doar ca ii investe in continuare zicand ca scopul lui e de a deveni milionar, plus ca sta numai prin locatii de lux. Imi scapa numele acum.