| RaduMirceaROHsHXJsK278 a întrebat:

Salut!
Am un cont de PayPal pe care am 15 euro.
Nu am atașat la cont nici-un cont bancar sau card, doar vreau sa îi țin pe PayPal. Are ceva? Plătesc taxe pe ei daca îi țin acolo?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

In primul rand contul Paypal nu este legal pentru tine, fiindca ai numai 16 ani si la o verificare sau mutare de bani, contul iti poate fii blocat pe veci. Oricum nu poti atasa nici un feld e cont bancar sau credit card fiind ti se va cere sa te identifici cu un act de identitate.
Banii nu dispar din paypal, dar Paypal iti ia comision la incasarea lor.
Inca te joci cu focul si faci ilegalitati, pe care le vei regreta mai tarziu.

| relian a răspuns:

Nu platesti nici o taxa.La paypal platesti taxe atunci cand vinzi ceva, atunci iti ia nu stiu ce procent, in rest ce spui tu, nu.